Makijaż permanentny brwi

Borykasz się z dużą asymetrią brwi? Marzysz o ich perfekcyjnym wyglądzie kiedy jesteś bez makijażu podczas wakacji lub na treningu? Ten zabieg jest dla Ciebie! Dzisiejsze metody pigmentacji pozwalają na uzyskanie pięknych naturalnych efektów bez przerysowania.
Wahasz się przed wykonaniem tego zabiegu? Umów się na konsultację, a odpowiem Ci szczegółowo na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości.


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA DOTYCZĄCE MAKIJAŻU PERMANENTNEGO BRWI

 

Czym jest makijaż permanentny?
Makijaż permanentny brwi to zabieg polegający na zaznaczeniu kształtu i koloru brwi za pomocą specjalnej pigmentacji skóry. Zabieg ten wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia z igłą, które wprowadza pigment pod skórę.

Dla kogo przeznaczony jest makijaż permanentny brwi?
Makijaż permanentny brwi jest szczególnie polecany osobom, które chcą uzyskać trwały efekt makijażu, mają problemy z utrzymaniem równomiernego kształtu brwi lub chcą uzupełnić ich brakujące włoski.
Zabieg ten jest również dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą uzyskać efekt naturalniejszych brwi bez konieczności codziennego ich malowania.
Makijaż permanentny brwi jest również dobrym rozwiązaniem dla osób aktywnych, które mają trudności z namalowaniem równych i symetrycznych brwi i chcą zaoszczędzić czas przy codziennej rutynie makijażowej.

Jaki wygląda zabieg makijażu permanentnego brwi?
Zabieg makijażu permanentnego brwi można podzielić na kilka etapów.
Pierwszym etapem zabiegu jest konsultacja. Linergistka ustala z klientem szczegóły dotyczące kształtu i koloru brwi, a także omawia ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.
Projektowanie brwi to jeden z najważniejszych etapów. Specjalista projektuje brwi za pomocą specjalnych linii pomocniczych, przy użyciu barwiącej nitki, kredki, suwmiarki, które umożliwiają uzyskanie pożądanego kształtu i proporcji.
Linergistka, wykonująca zabieg powinna wykazywać wysokie umiejętności wyobraźni, ponieważ wiele klientów przychodzących na makijaż permanentny brwi boryka się z ich duża asymetria i marzą o ich nowym, naturalnym kształcie.

Następnie dobierany jest pigment, który zostanie wykorzystany podczas zabiegu pigmentacji. Specjalista musi wziąć pod uwagę tak istotne fakty, jak:

 1. Kolor skóry i naturalny kolor brwi pacjenta: Pigment powinien być dopasowany do koloru skóry i brwi, aby uzyskać naturalny efekt.
 2. Oczekiwany efekt: Jeśli klient chce uzyskać intensywniejszy kolor brwi, może wybrać ciemniejszy pigment. Jeśli natomiast chce uzyskać delikatniejszy efekt, może wybrać pigment jaśniejszy. W tym wypadku trzeba pamiętać, iż pigment po wygojeniu jaśnieje od 40-50%.
 3. Typ skóry klienta: Skóra wrażliwa wymaga delikatniejszego pigmentu, który nie będzie podrażniać skóry.
 4. Trwałość pigmentu: Niektóre pigmenty są trwalsze niż inne, więc warto rozważyć, jak długo klient chce, aby makijaż był widoczny i po jakim czasie będzie zdecydowany, aby wrócić na zabieg ich odświeżenia.

Po przeprowadzonym wywiadzie z klientem o jego potrzebach i oczekiwaniach linergistka rozprowadza na szczycie czoła od 3 do 4 wybranych przez siebie pigmentów.
Następnie wraz z klientem wybierają najlepszą opcję kolorystyczną oraz rodzaj pigmentu w zależności od potrzeb osoby, która będzie miała wykonywany zabieg makijażu permanentnego.

Po akceptacji projektu i koloru pigmentu przystępuje się do wykonywania zabiegu pigmentacji, który polega na wprowadzeniu pigmentu przy użyciu odpowiedniego urządzania do pigmentacji.
Zabieg trwa do 2h.
Po jego zakończeniu linergistka może poprosić klienta o możliwość wykonania zdjęć do swojego portfolio, a następnie omawia z pacjentem pielęgnację pozabiegową. Klient otrzymuje odpowiednie wskazówki jak dbać o obszar , który został poddany zabiegowi pigmentacji. Trzeba pamiętać o tym, że specjalista podczas zabiegu wykonuje go z wielkim oddaniem, natomiast pielęgnacja pozabiegowa jest bardzo istotna aby efekt końcowy zabiegu był satysfakcjonujący dla obu stron.

Ile trwa zabieg makijażu permanentnego brwi?
Makijaż permanentny brwi jest zabiegiem, który trwa około 2-3 godzin. Wliczamy w ten czas wypełnienie dokumentacji przedzabiegowej, wykluczenie przeciwskazań, omówienie pożądanego efektu, rysunek wstępny wraz z doborem pigmentu oraz samą pigmentację.

Czy makijaż permanentny jest bezpieczny?
Makijaż permanentny jest bezpieczny, jeśli jest wykonywany przez wykwalifikowaną linergistkę. Jednak jak przy każdym zabiegu medycznym, istnieje ryzyko powikłań, takich jak infekcje, podrażnienia skóry lub reakcje alergiczne. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że zabieg jest wykonywany w czystych i bezpiecznych warunkach przez specjalistę.

Czy makijaż permanentny brwi utrzymuje się przez całe życie?
Makijaż permanentny nie utrzymuje się przez całe życie.
Skóra podlega procesowi odnawiania i starzenia się. Pigment może ulec rozjaśnieniu lub może zblednąć, dlatego zalecane są okresowe konsultacje z linergistką w celu omówienia i wykonania zabiegu odświeżenia brwi, aby utrzymać oczekiwany efekt.

Czy zabieg makijażu permanentnego boli?
Podczas zabiegu makijażu permanentnego brwi może być odczuwalny lekki dyskomfort lub minimalny ból, w zależności od indywidualnej tolerancji bólowej klienta.
Niektórzy pacjenci odczuwają delikatne pieczenie lub mrowienie podczas zabiegu. W ten czas linergistka może zaproponować znieczulenie miejscowe, aby zmniejszyć odczucia bólowe.

Czy makijaż permanentny brwi wygląda nieestetycznie i nienaturalnie?
Dzisiejsze metody pigmentacji pozwalają na to, aby makijaż permanentny brwi wyglądał naturalnie i estetycznie nawet tuż po zabiegu. Brwi, które często spotkamy na ulicy, potocznie nazywane przez kobiety jako „tribale”, jest to nieumiejętnie wykonany makijaż permanentny brwi. Zbyt głęboka pigmentacja, jak i nieodpowiednio dobrany pigment mogą złożyć się na to, iż pigmentacja wygląda nienaturalnie i nieestetycznie. Decydując się na zabieg, wybierajmy wyszkolonych w tej dziedzinie specjalistów.

Czy każda klientka po wyjściu z gaminetu ma taki sam kształt brwi? 
Oczywiście, że NIE! Kształt brwi jest indywidualnie dopasowany do potrzeb klientki. Przed przejściem do części pigmentacji, wykonywany jest rysunek wstępny. Ma on na celu uwzględnienie wszystkich jej przyzywczajeń co do ich podkreślenia. Jako moja przyszła klientka, pamiętaj brwi permanente mają na celu podkreślenie naturalnego kształtu brwi, bez przerysowanego efektu.

Czy golimy brwi przed zabiegiem makijażu permanentnego brwi?
ABSOLUTNIE NIE! Przed zabiegiem makijażu permanentnego brwi, jak i w trakcie zabiegu absolutnie nie golimy brwi. Wręcz przeciwnie, przed zapisaniem się na zabieg makijażu permanentnego linergistka prosi o nieregulowanie włosków brwi, jak i niewykonywanie henny, aby móc nadać im jak najbardziej naturalny kształt oraz dobrać odpowiedni kolor pigmentu, który po wygojeniu będzie wyglądał jak najbardziej naturalnie.

Czy posiadając stary makijaż permanentny brwi, możemy umówić się na nowy zabieg?
Posiadając stary, widoczny makijaż permanentny brwi, najważniejsze jest, aby przed zapisaniem się na zabieg poinformować o tym istotnym fakcie linergistkę. Ona w ten czas zaprosi zainteresowaną osobę na konsultację przedzabiegową, podczas której oceni czy może wykonać tzw. cover lub, czy będzie konieczny zabieg usuwania laserowego.

Czy linergistka może odmówić wykonania zabiegu makijażu permanentnego brwi?
Tak. Linergistka może odmówić wykonania zabiegu pigmentacji. Przed zabiegiem makijażu permanentnego brwi, konieczne jest wypełnienie zgody na wykonanie zabiegu. Ważne jest, aby wypełnić ją rzetelnie i zgodnie z prawdą. Zatajenie faktów może skutkować niesatysfakcjonującym, końcowym efektem zabiegu. Linergistka, analizując wypełniony przez klientkę formularz, może odmówić pigmentacji, widząc zaznaczone przez klientkę przeciwwskazania.
Kiedy osoba, posiadająca stary makijaż permanentny brwi, nienadający się do zabiegu tzw. coveru, nie będzie chciała wybrać się pod namową specjalisty na zabieg jego usunięcia laserowego, również może odmówić wykonania nowego zabiegu pigmentacji.

Czy po zabiegu makijażu permanentnego brwi możemy normalnie funkcjonować?
Zabieg makijażu permanentnego brwi nie wyklucza nas z wykonywania codziennych obowiązków. Często klientki po wykonaniu makijażu permanentnego brwi uważają, że są one dość widoczne, natomiast na zabiegu korekty brwi decydują się na wykonanie pigmentacji bardziej zdecydowanym kolorem.  

Czy można oderwać strupki, pojawiające się podczas procesu gojenia się makijażu permanentnego brwi?
Absolutnie NIE! Makijaż permanentny brwi jest zabiegiem inwazyjnym, a pojawiające się strupki to naturalny proces gojenia się skóry.

Proces ten, powinien przebiegać samoczynnie bez naszego, mechanicznego udziału. W miejscu oderwanego strupka może pojawić się blizna oraz ubytek w pigmentacji.
Brwi po zabiegu należy pielęgnować wedle zaleceń specjalisty, a w ten czas uzyskamy nasz wymarzony efekt po pigmentacji.

Czy można przyciemnić brwi na zabiegu korekty?
Tak. Podczas zabiegu korekty, który odbywa się po miesiącu od pierwszej pigmentacji możemy poprosić Linergistkę o wykonanie zabiegu przy użyciu pigmentu, który będzie ciemniejszy po wygojeniu od poprzedniego koloru.

Czy podczas wykonywania zabiegu makijażu permanentnego może wystąpić reakcja alergiczna?
Przed zabiegiem makijażu permanentnego brwi otrzymujemy do wypełnienia od specjalisty formularz świadomej zgody na zabieg. Jeśli osoba decydująca się na makijaż permanentny brwi wie, że występują u niej reakcje alergiczne na różne substancje lub składniki, zobowiązana jest, aby poinformować o tym linergistkę. W ten czas wykona ona tzw. próbę alergiczną pigmentem, aby upewnić się, czy może zostać bezpiecznie przeprowadzony zabieg.
Reakcja alergiczna może wystąpić również na środki znieczulające. Jeśli wiemy, iż może wystąpić również u nas, poinformujmy o tym specjalistę.

Czy posiadając wyblakły, kilkuletni makijaż permanentny brwi można wykonać nowy zabieg, i czy stary odcień brwi nie będzie miał wpływu na jego efekt końcowy?
Podczas zapisywania się na zabieg makijażu permanentnego brwi, posiadając wyżej wymieniony problem, poinformuj o nim linergistkę. Specjalista zaproponuje, konsultację przedzabiegową, podczas której oceni czy możliwy jest zabieg wykonania makijażu permanentnego. Istnieją nowoczesne metody pigmentacji, przy użyciu odpowiednich mieszanek pigmentów, dzięki którym osoba decydująca się na zabieg odświeżenia będzie mogla cieszyć się nowym wyglądem swoich brwi, zapominając o jego dawnym wyglądzie.

Makijaż permanentny brwi a botox. W jakiej kolejności wykonać zabieg?
Makijaż permanentny brwi jest zabiegiem, który podkreśla ich naturalny kształt i optycznie nadaje im objętość. Jeśli jesteś osobą, która nigdy wcześniej nie korzystała z zabiegu botoksu, polecam uprzednio udać się na zabieg makijażu permanentnego brwi.
Botox, znany również jako toksyna botulinowa wykorzystywana jest w medycynie w celu redukcji widocznych zmarszczek. Podawana, często w okolicy czoła powoduje rozluźnienie mięśni w tej partii twarzy. 
Trzeba liczyć się z tym, że często po podaniu toksyny botulinowej, może wystąpić lekka asymetria naszych brwi. W przypadku kiedy jesteś osobą, nieposiadającą wymarzonych brwi, linergistka nadając im nowy kształt, kieruje się wieloma aspektami. Gdy wcześniej udamy się na zabieg botoksu, a po odstępie czasu na zabieg makijażu permanentnego brwi, specjalista, który będzie wykonywał pigmentację, nie będzie mógł obiektywnie ocenić, często rozbudowanej mimiki twarzy pacjenta. Kiedy botox zacznie ustępować, a mięśnie twarzy zaczną znów naturalnie pracować, może się okazać, iż brwi układają się nie tak, jakbyśmy tego oczekiwali.
W przypadku kiedy regularnie od lat korzystamy z zalet botoksu, a mięśnie mimiczne twarzy są, już na tyle rozluźnione i niechętne to nadmiernej pracy, spokojnie możemy wykonać makijaż permanentny brwi po miesiącu od podania toksyny botulinowej.

Jeśli masz pytania dotyczące makijażu permanentnego brwi, na które nie uzyskałaś odpowiedzi zapraszam do kontaktu!
Wyślij do mnie wiadomość na adres meilowy: kontakt@aleksandracapala.pl ,a ja postaram się jak najszybciej odpowiedzieć.


PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU MAKIJAŻU PERMANENTNEGO BRWI

 

• CUKRZYCA
• WYSOKIE CIŚNIENIE
• CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ
• CHOROBA NOWOTWOROWA
• ŁUSZCZYCA
• ALERGIE
• AKTYWNA OPRYSZCZKA
• HEMOFILIA
• EPILEPSJA
• CHOROBY ROGÓWKI I SIATKÓWKI OKA
• OSTRE INFEKCJE
• UCZULENIA NA PREPARATY ZNIECZULAJĄCE
• PRZYJMOWANIE ANTYBIOTYKÓW
• TENDENCJA DO BLIZNOWACEŃ
• REUMATOIDALNE ZAPALENIE STAWÓW
• PRZEWLEKŁE ZAPALENIE SKÓRY NP.ATOPOWE LUB ŁOJOTOKOWE ZAPALENIE SKÓRY
• PRZYJMOWANIE LEKÓW PRZECIWTRĄDZIKOWYCH NP.POCHODNE WIT. A
• PRZYJMOWANIE LEKÓW STERYDOWYCH
• PRZYJMOWANIE LEKÓW ROZRZEDZAJĄCYCH KREW NP. ASPIRYNA, PARACETAMOL, WIT. E


ZALECENIA PO ZABIEGU

 

 • W pierwszym dniu po zabiegu przemywaj brwi wacikiem nasączonym czystą, przegotowaną wodą. Nie wklepuj osocza a dokładnie je zmyj. Brwi w pierwszym dniu mogą wydawać się ciemne i przerysowane.
 • Nie panikuj, jeśli brwi są zaczerwienione lub pigment wydaje się mocniejszy, lub cieplejszy od oczekiwanego efektu. To etap przejściowy. Pamiętaj, że skóra nadal się goi, a finalny efekt będzie widoczny 4 tygodnie po pigmentacji. Pigment będzie jaśniejszy o 50% od aktualnie widocznego na twarzy.
 • 1-3 dniu po zabiegu brwi mogą delikatnie swędzieć. Możesz również odczuwać uczucie ciągnięcia.
 • 4-7 dniu po zabiegu brwi zaczynają delikatnie się łuszczyć. Zacznij nawilżać brwi preparatem do ich pielęgnacji - alantan.
 • Nie stresuj się w momencie widocznej różnicy w kolorze pomiędzy strupkiem a efektem znajdującym się w miejscu, gdzie strupek już odszedł. Makijaż permanentny ma na celu subtelnie podkreślić twoje brwi.
 • 7-8 w dniu po zabiegu strupek powinien być już niewidoczny. Jeśli widzisz jego pozostałości, nałóż patyczkiem higienicznym minimalną ilość produktu do pielęgnacji brwi. Pamiętaj, że na tym etapie brwi mogą być dalej zaczerwienione - etap gojenia trwa do 4 tyg.
 • Unikaj solarium, słońca, basenów.
 • Nie nakładaj produktów kosmetycznych w miejscu pigmentacji. Wyklucz okolicę brwi z etapu tonizacji skóry, nakładania kremów oraz kosmetyków do makijażu.
 • Nie drap strupków podczas gojenia się brwi, gdyż może spowodować to powstanie blizn. Pozwól, aby brwi wygoiły się same.
 • Jeśli masz pytania lub wątpliwości nie szukaj informacji na forach internetowych, tylko w pierwszej kolejności skontaktuj się ze mną.
Ta strona używa plików Cookies

Poprzez kliknięcie na "Akceptuję wszystkie" możesz wyrazić zgodę na przechowywanie plików cookies na swoim urządzeniu w celu usprawnienia korzystania z witryny oraz umożliwienia analizowania sposobu w jaki korzystasz ze strony. Możesz również wybrać, na które pliki Cookies chcesz wyrazić zgodę.
Więcej informacji w polityce prywatności.

Ustawienia plików cookies